Twitter
Yarım pansiyon konaklamalı 5 gün "Doğu Karadeniz-Batum" turu 699 TL!
Ref No : 207463
699,00 TL
800,00TL
liste
%13
indirim
101TL
kazancınız
Kalan Süre
0
0
0
0
0
0
0
0
gün
saat
dakika
saniye
 • karadeniz-turu-miki
ÖNE ÇIKANLAR

Miki Travel 4 Gece 5 Gün Karadeniz Turları


Miki Travel Sezon Boyu Karadeniz Kültür Turları Tarihleri 
26-27-28-29 Haziran ( 4 Gece 5 Gün )  
10-11-12-13 Temmuz ( 4 Gece 5 Gün )  
24-25-26-27Temmuz ( 4 Gece 5 Gün )  
10-11-12-13 Ağustos ( 4 Gece 5 Gün )  
21-22-23-24 Ağustos ( 4 Gece 5 Gün )  
04-05-06-07 Eylül ( 4 Gece 5 Gün )  

Not: Afişte Yazan Tarihten 1 Gün Önce  Akşamı Yola Çıkılmaktadır.

Otobüs Kalkış Saatleri 
İncirli Dilek Pastanesi Önü: 20:00
Mecidiyeköy ( İETT Durakları Önü): 20:30
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü: 21:00
Kartal Köprüsü ( Ankara Yönü): 21:30
Çayırova Mc Donalds Önü: 21:50
İzmit Halkevi Önü: 22:30
Sakarya Otogar Önü : 23:15
Ankara Armada Avm : 03:30 

Karadeniz Tur Programı 

1.Gün : Siz değerli misafirlerimizi yukarıda belirtilen araç kalkış noktalarından aldıktan sonra Miki Travel araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün : Sabah saatlerinde Samsun Atakum Plajına varıyoruz. Samsun’un Büyükşehir Belediyesi`ne bağlı bir semt olan Atakum, Samsun’un ilçesi pozisyonunda olup, Samsun-Sinop üzerinde şehir merkezine 5.km mesafeden başlayarak ilerleyen muhteşem bir sahil yeridir.Burada alıcağımız sabah kahvaltısından sonra diğer durağımız olan Bandırma Vapuruna hareket ediyoruz. Samsun’un Canik ilçesinde, 18 Mayıs 2003 tarihinde açılan müze, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda çok önemli bir görevi yerine getirerek tarihteki yerini alan geminin birebir aynısıdır. Samsun ilimizi noktaladıktan sonra Ordu’ya doğru hareket ediyoruz. Ünye sahilde serbest vakit veriliyor öğle yemeği ve fotorağ amaçlı daha sonra Boztepe’ye çıkılıyor.Boztepe ziyaretimizden sonra dinlenme ve akşam yemeği için ordu otelimize doğru hareket ediyoruz.

3.Gün: Otelimizde alıcağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Trabzon’a doğru ilk durağımız olan Tirebolu Çay Fabrikasını ziyaret ediyoruz. Orada alıcağımız anlatımdan sonra yöresel çay , fındık gibi lezzetleri tadıp alışveriş için vakit veriyoruz. Tirebolu çay fabrikasından ayrıldığımızdan sonra sonraki durağımız olan Atatürk Köşkünü ziyarete gidiyoruz. Trabzon’a hakim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer alan bina, Kostantin Kabayanidis tarafından 1890 yılında yazlık olarak yaptırılmıştır. Avrupa ve Batı Rönesans mimarisinin etkilerini taşıyan binada büyük ve gösterişli Avrupa simgeleri kullanılmıştır. Köşkün dış cephesi taş işçiliği göstermekte olup, iç cephesi Bağdadî tekniğindedir. Yerler yine aynı akımın etkisi olarak dönemin fayanslarıyla döşenmiştir.Atatürk Köşkü Ziyaremizden Sonra Ayasofya Müzesni ziyaret etmeye geçiyoruz. Ayasofya, yüzyıllar boyunca şehri ziyarete gelen seyyah ve araştırmacıların ilgisini çekmiştir. Trabzon üzerine anlattıkları ile ünlü Evliya Çelebi (1648), Pitton Tournefort (1701), Hamilton (1836), Texier (1864), Trabzonlu Şakir Şevket (1878) ve Lynch (1893) yapıya önem veren kişiler arasındadır. 1868 yılında harap durumda olan caminin Bursa’lı Rıza Efendi’nin teşvikleriyle yeni baştan onarıldığı bilinmektedir. Bina I. Dünya Savaşı yıllarında sırası ile depo, hastane daha sonraları yine cami olarak kullanılmıştır. 1958-1962 yılları arasında Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Edinburg Üniversitesi’nin işbirliği ile restore edilerek 1964 yılından sonra müze olarak ziyarete açılmıştır. Ayasofya müzesi ziyaretimizden sonra ziyaret açık ise Sümela manastırına doğru hareket ediyoruz.Trabzon’un Maçka İlçesinin Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere vadisine hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında "Meryem Ana" adı ile anılır. Vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte bulunan yapı, bu konumuyla manastırların şehir dışında, ormanlarda, mağara ve su kenarlarında kurulma geleneğini sürdürmüştür. Meryem Ana adına kurulan manastırın "Sümela" adını "siyah" anlamına gelen "melas" sözcüğünden aldığı söylenmektedir. Bu ismin manastırın kurulduğu koyu renkli Karadağlar’ dan geldiği düşünülmekte ise de, Sümela kelimesi buradaki Meryem tasvirinin siyah rengine bağlanabilmektedir.Buradaki Ziyaretimizi tamamladıktan sonra sürmene bıçakçısına geçiyoruz. Orada dileğen misafirlerimiz hediyelikler alabilir. Son olarak Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz orada vericeğimiz serbest vakit ardından akşam yemeği ve dinlenme için Trabzon otelimize geçiyoruz.

4.Gün : Otelimizde alıcağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Rize’ye doğru hareket ediyoruz.
Rize’de ilk durağımız Fırtına Deresi oluyor. Doğu Karadeniz'de yer alan akarsularımızdan birisi olan Fırtına deresi, Kaçkar dağlarının Karadeniz'e bakan yamaçlarındaki derelerin birleşmesi ile oluşmuştur. Rize Ardeşen'in yaklaşık 2 km. batısında Karadeniz'e dökülen Fırtına deresi, 57 km. uzunluğundadır. Çay bahçeleri içerisinden geçen, üzerindeki kemer köprülerle süslü Fırtına deresi, raftinge elverişli parkurlara sahiptir.burada serbest yürüyüş yapabilirsiniz fırtına deresi ziyaretimizde sonra Ayder Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Yayla’da Vericeğimiz serbest vakit ardında isteğe bağlı olarak dileğen misafirlerimiz Zilkale Turuna katılabilirler. Bölgenin en dikkate değer eserlerinden birisidir. İlçe merkezinin 15 km. güneyinde, Fırtına Deresi’nin batı yamaçları üzerine kuruludur. Kalenin üzerinde inşa edildiği sarp kaya kütlesi denizden 750 m dere yatağından yaklaşık 100 m. yüksekliktedir. Kale; dış surlar, orta surlar ve iç kaleden meydana gelir. Dış kalenin kapısına kuzeybatı yönündeki patika bir yolla ulaşılır. Bir teras yardımıyla orta surlar seviyesine çıkılır. Buradan ikinci bir kapı yardımıyla kale içerisine girilir. Orta kale içerisinde üç önemli yapı bulunur. Bunlar muhafız binası, şapel ve baş kuledir. Kulenin dört katlı olduğu duvarlardaki hatıl izleri ve kiriş deliklerinden anlaşılmaktadır. Buradaki ziyaretimizde sonra akşam yemeği ve dinlenme için Artvin ilindeki otelimize hareket ediyoruz.

5.Gün : Otelimizde alıcağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından isteğe olarak Borça Karagöl’e Borçka Karagöl, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde, Artvin ilindeki Borçka Tabiat Parkında bulunmaktadır. Borçka Karagöl, 19. Yüzyıl başlarında bir toprak kayması sonucu oluşmuştur. Bugünkü Klaskur (Aralık) yaylasının yakınlarındaki bir tepede toprak kaymasının Klaskur (Aralık) deresinin önünü kapatması sonucu bu güzel göl oluşmuştur. Etrafı dağlarla çevrili olan Borçka Karagöl, yaklaşık olarak 1480 metre yüksekliktedir. Karagöl, Artvin ilinin Borçka ilçesi merkezine 27 km uzaklıktadır. Doğu Karadeniz’in doğayla iç içe şehirlerinden biri olan Artvin‘de gezilebilecek yerlerden biridir. Borçka Karagöl, gizli kalmış cennetten bir köşedir. Bu eşsiz doğa harikası göl, ormanlık alan ve gölle bütünleşmiş bir tabiat parkıdır. Yazın sıcaktan dolayı bunaldığınızda serinleyebileceğiniz bir bölgedir.Buradan ayrıldıktan sonra tamamen ayrı bir mimariye sahip olan Gürcistan Batum’a hareket ediyoruz. Batum’a geçmek istemeyen misafirlerimiz artvinde serbest vakit geçirebilirler. Gün Boyu Batum Turumuza başlıyoruz.
Batum’da şehrin ana meydanı, Avrupa Meydanı (Europe Square). Klasik büyük bir fıskiyeli havuzun olduğu Meydan’nın en önemli simgesi elinde altın koyun postu tutan Medea Heykeli. Yunan Mitolojisi’ne gönderme yapan bu heykel Söylenene göre Batum’a bir hayli pahalıya patlamış. Sırf 1 Milyon Larilik astronomik değeri ile bile turistler tarafından en çok fotoğraflanan yerlerden. Batum’da şehrin ana meydanı, 
Avrupa Meydanı (Europe Square). Klasik büyük bir fıskiyeli havuzun olduğu Meydan’nın en önemli simgesi elinde altın koyun postu tutan Medea Heykeli. Yunan Mitolojisi’ne gönderme yapan bu heykel Söylenene göre Batum’a bir hayli pahalıya patlamış. Sırf 1 Milyon Larilik astronomik değeri ile bile turistler tarafından en çok fotoğraflanan yerlerden 
Astronomik Saat (Astronomic Clock), Medea Heykeli ile aynı yol üzerinde, Memed Abashidzade Bulvarı üzerindeki UNESCO tarafından koruma altında olan Eski Banka Binası’nın (National Bank of Georgia) üzerinde yer alıyor. Prag’daki Old Town Meydanı’nda ve Viyana’daki Yahudi Mahallesi’nde de ünlü örnekleri olduğu gibi buradaki astronomik saat de her saat başı çan sesleri çıkarıp güneş ve ayın konumlarını gösteriyor..
Piazza (İtalyanca’da meydan demek), belki de tüm Gürcistan’nın en güzel meydanlarıdan biri. Birebir İtalyan meydanlarından modellenmiş. Burada kendinizi adeta İtalya’ya ışınlanmış hissediyorsunuz. Mozaiklerle döşenmiş 5700 metrekare alanın çevresi vitraylarla donatılmış Avrupa mimarisi yapılarla çevrili. Etrafta birçok cafe, otel, restoran alternatifi var. Son yıllarda burası konser, performans gibi etkinliklerin de popüler yeri olmuş. Placido Domingo, Chris Botti, Sting, Macy Grey gibi dünyaca ünlü isimler bu meydanda konser vermiş. Not: Burasının imza işletmesi de La Brioche Cafe. Kahve molası vermek için ideal yer.
Ana sahil hattı boyunca uzanan 1884 tarihli 7 kmlik Batum Bulvarı, palmiyeli yolları, parkaları, heykelleri, çeşmeleri, cafe ve beach barlarıyla Batum’un canlı ve yaşayan hayat tarzını yansıtıyor. Bulvarla beraber uzanan sahil kesimi de biraz taşlı olsa da Temmuz-Ağustos döneminde plajlar full çekiyor. Bulvarın kuzeyi ise Yeni Bulvar olarak bilinen yer. Burada suyun, lazer ışık şovları ve müzikle dans ettiği fıskiye havuzları (Dancing Fountains) bulunuyor.

Şehirde verilicek serbest vakit ardında geri dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Ertesi gün siz değerli misafirlerimizi aldıkğımzı noktalara bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler 
 • İstanbul'dan Gidiş-Dönüş Ulaşım
 • 3 Gece Otel Konaklaması
 • 3 Sabah Kahvaltısı ( Açık Büfe )
 • 3 Akşam Yemeği
 • Tüm Çevre Gezileri
 • Zorunlu Seyehat Sigortaları
 • Araç içi İkramlar
  Profesyonel Tur Liderliği 
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle Yemekleri 
 • İsteğe Bağlı Zilkale , Karagöl , Batum Turu
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Cocartlı Rehberlik Hizmeti (75 Tl Olup Araçta Toplanmaktadır.)

Nasıl Yararlanırım
Bu fırsat; Kurban Bayramı dönemi dahil; 26 Haziran; 10-24 Temmuz; 10-21 Ağustos; 4 Eylül 2019 hareketli tur programı için geçerlidir.

Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon için telefon numarası : 0534 019 37 07

Tüm turlara 2-3- ve 4 kişilik odalarda yarım pansiyon konaklama ve  ulaşım dahildir.

Bayram dönemi için 100 TL acentaya ödeme yapılmalıdır.

4 Gün Boyunca Cocartlı Rehberlik Hizmeti İçin Ek Ücret 75 TL ödenmelidir.

Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. 

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. 

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. 

Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. 

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda acente misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 

Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından bildirilen saatlerde hareket eder. Hareket saatinden en az 15 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz.  Araçlarımız  hareket saatinde  hareket etmektedir. 

Yol yoğunluğu ve trafik gibi sebeplerden aracın gecikmesi durumundan acente sorumlu tutulamaz. Geç kalan ve  tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar. 

Tura katılım tarihinden  önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numarasına kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğruluğuna veya kullanılabilir olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.  

Rehber hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Mücbir sebeplerden (olumsuz hava şartları, yol, doğal afet, bulunulan bölgedeki aşırı yoğunluk, Trafik kazası vb.) veya misafirlerimize verilen zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden  Miki Tur kesinlikle sorumlu değildir. 

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Bu sirkü 05/02/2019 tarihinde hazırlanmıştır


İsteyen dilediği kadar kupon alabilir. Birden fazla kupon alıp, sevdiklerinize de hediye edebilirseniz.

E posta adresinize 8 haneli Fırsat Kodunuz gelecek.

Gelen fırsat kodunu yazdırmanız yeterlidir. Bilet yerine geçecektir.

Mail gelmediğini düşünüyorsanız Spam,Junk ya da Önemsiz adlı mail kutularına bakınız.

Ya da dilediğiniz anda Fırsatlarım linkine tıklayarak da satın aldığınız biletleri görüntüleyebilirsiniz, yazdırabilirsiniz
İşletmeden perakende satış fişi veya fatura almayı lütfen unutmayınız.

Rezervasyonu yapılıp onay verilen kodlar için iptal ve iade yapılamamaktadır...
İLETİŞİM
Miki Tur
TR
0534 019 37 07
Adresim :
DETAY
r 15 Ara
Haberdar Olun
Email:  
Şehir:


BENZERLER